Agata Folęga

psycholog dziecięcy, oligofrenopedagog


Z wykształcenia jestem psychologiem i oligofrenopeadagogiem. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania na Uniwersytecie Humanistyczno – Społecznym SWPS w Katowicach, przygotowujące do pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Tytuł magistra zdobywałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Mam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i praktyka metody Kids’ Skills „Dam Radę!” i „Jestem z Ciebie dumny!” opartej na modelu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Rozpoczęłam roczne szkolenie terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo – behawioralnym prowadzone przez Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej z Warszawy.

Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnymi oraz szkolnymi i ich rodzinami. Pomagam dzieciom wrażliwym, nieśmiałym i lękowym, z różnymi emocjonalnymi trudnościami. Udzielam wsparcia dzieciom i rodzicom w trakcie kryzysu rozwodowego oraz innych, wynikających z traumatycznych zdarzeń losowych (śmierć lub choroba członka rodziny i in.). Ważnym obszarem mojej pracy jest również poradnictwo w sytuacjach związanych z codziennym funkcjonowaniem dziecka takimi, jak trudności ze snem, jedzeniem, zaburzenia wypróżniania czy trudności w relacjach rówieśniczych. Na co dzień pracuję także z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.

Jestem zwolenniczką edukacji emocjonalnej od najmłodszych lat. Swoją pracę opieram na systematycznym uzupełnianiu wiedzy w ramach szkoleń i kursów dla specjalistów. Uważam, że w pracy z dzieckiem najważniejsze jest spojrzenie przez pryzmat jego potrzeb oraz umożliwianie mu zdobywania nowych umiejętności pozwalających na rozwój i samodzielność. W pracy z rodzicem kieruję się zasadą, że to świadomość jest kluczem do zmiany.

Agata Folęga, psycholog

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: