Beata Pluta

psycholog, psychoterapeuta


Jestem psychologiem, psychologiem transportu oraz psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

W Centrum Medycznym Graniczna prowadzę konsultacje psychologiczne i psychoedukacyjne. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej udzielając wsparcia psychologicznego i uczestnicząc w programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie oraz w grupie wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. W Stowarzyszeniu „Radość i Nadzieja” prowadziłam warsztaty dla seniorów, a w ramach wolontariatu pracowałam z osobami niepełnosprawnymi w Katowickiej Fundacji Pomocy Dzieciom Kalekim.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, młodzieży od 16 roku życia i osób LGBTIQ. Pracuję z osobami przeżywającymi kryzysy osobiste i trudności w relacjach zarówno rodzinnych, partnerskich, jak i zawodowych. Pomagam osobom doświadczającym przemocy fizycznej i psychicznej, stanów lękowych, stanów depresyjnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń somatycznych. Udzielam pomocy osobom borykającym się ze stratą, życiową zmianą, ofiarom wypadków, zdarzeń traumatycznych oraz osobom będącym w żałobie.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów, a poprzez uczestnictwo w szkoleniach specjalistycznych z zakresu psychologii i psychoterapii rozwijam swoje kompetencje.

W pracy terapeutycznej wierzę w leczące działanie relacji. Autentyczny kontakt oparty na zaufaniu i szacunku umożliwia poszerzanie własnej świadomości, znalezienie odpowiedzi i rozwiązań wcześniej dla nas niedostępnych, co prowadzi do odzyskania wewnętrznej równowagi i spokoju.

Beata Pluta, psychoterapeuta

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: