Beata Pluta

psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Gestalt


Jestem psycholożką, psycholożką transportu oraz certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt (EAGT). Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim oraz całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapeutów Gestalt oraz European Association for Gestalt Therapy. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej udzielając wsparcia psychologicznego i uczestnicząc w programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie oraz w grupie wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. W Stowarzyszeniu „Radość i Nadzieja” prowadziłam warsztaty dla seniorów, a w ramach wolontariatu pracowałam z osobami niepełnosprawnymi w Katowickiej Fundacji Pomocy Dzieciom Kalekim. Staż kliniczny odbyłam na oddziale ogólnoprzyjęciowym w Szpitalu Psychiatrycznym Toszek.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, młodzieży od 15 roku życia i osób LGBTIQ. Pracuję z osobami przeżywającymi kryzysy osobiste i trudności w relacjach zarówno rodzinnych, partnerskich, jak i zawodowych. Pomagam osobom doświadczającym przemocy fizycznej i psychicznej, stanów lękowych, stanów depresyjnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń somatycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

W pracy terapeutycznej wierzę w leczące działanie relacji. Autentyczny kontakt oparty na zaufaniu i szacunku umożliwia poszerzanie własnej świadomości, znalezienie odpowiedzi i rozwiązań wcześniej dla nas niedostępnych, co prowadzi do odzyskania wewnętrznej równowagi i szczęścia.

Beata Pluta, certyfikowana psychoterapeutka Gestalt

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: