Ewa Żmuda

psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany terapeuta CBT


Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku psychologia, wybrałam specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia zdrowia i jakości życia. Edukację na kierunku psychoterapia poznawczo-behawioralna podjęłam na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w wielu miejscach, pracując z wieloma ludźmi, którzy borykali się z problemami różnego rodzaju. Prace, staże i wolontariaty realizowałam między innymi w Warsztacie Terapii Zajęciowej Ad Vitam Dignam w Katowicach dla osób chorych na schizofrenię oraz po kryzysie psychicznym, Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, Warsztacie Terapii Zajęciowej w Knurowie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Knurowie i Czerwionce-Leszczynach oraz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Staram się ciągle rozwijać, poszerzać swoją wiedzę i szukać nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami psychologicznymi moich pacjentów. Brałam udział w wielu szkoleniach, konferencjach oraz treningach między innymi z Racjonalnej Terapii Zachowania, umiejętności społecznych, terapii behawioralnej, komunikacji interpersonalnej, podstaw języka migowego, terapii akceptacji i zaangażowania. Jako psychoterapeuta nie poprzestaję na zdobytej wiedzy i doświadczeniu, tylko poszukuję wszelkich form poszerzania repertuaru moich technik terapeutycznych.

W gabinecie zajmuję się terapią zaburzeń nastroju, zaburzeń osobowości, fobii, zespołu stresu pourazowego, nerwic, różnego rodzaju lęków, schizofrenii, zaburzeń zachowania. Udzielam wsparcia osobom w kryzysie psychologicznym, po stracie kogoś bliskiego, chorym somatycznie. Pracuję z osobami dorosłymi, z młodzieżą, z dziećmi w wieku szkolnym, a także z osobami z zespołem Aspergera. Prowadzę psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym co oznacza, że szczególną uwagę poświęcam myślom, które są odpowiedzią na różne życiowe sytuacje oraz reakcjom emocjonalnym i behawioralnym, które są z kolei odpowiedzią na myśli. Ogromnie ważna jest dla mnie relacja z drugim człowiekiem – wierzę, że ma ona działanie terapeutyczne.

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: