Cena: od 180 zł
Psychika może mieć istotny wpływ na sposób oraz ilość spożywanego jedzenia. Dziedzina, która pomaga zrozumieć złożoną relację pomiędzy jedzeniem a psychiką, nazywa się psychodietetyka.
Czym zajmuje się Psychodietetyk
Psychodietetyk jest specjalistą, który do problemów żywieniowych podchodzi w sposób holistyczny, to znaczy, że łączy wiedzę z zakresu psychologii oraz dietetyki. Uwzględnia zarówno fizyczne jak i psychiczne aspekty odżywiania. Integracja różnych dziedzin nauki jak i perspektyw pozwala na głębsze zrozumienie mechanizmów, które wpływają na nawyki żywieniowe.
Na czym polega praca psychodietetyka?
Jeśli zależy Ci na ułożeniu planu żywieniowego – zgłoś się do dietetyka, ponieważ praca psychodietetyka opiera się na zrozumieniu, że jedzenie to nie tylko kwestia biologii, ale także psychologii. Nawyki żywieniowe często są powiązane z emocjami, samooceną oraz postrzeganiem własnego ciała, stresem, a także nałogami. Psychodietetyk pomaga zauważyć różne zależności, które przyczyniają się do nieprawidłowej relacji z jedzeniem. Częścią konsultacji jest także edukacja pacjenta na temat zdrowego odżywiania, mechanizmów rządzących łaknieniem i emocjami oraz wpływu diety na samopoczucie psychiczne.
Konsultacje psychodietetyczne są kierowane do osób, które:
– zmagają się z zaburzeniami odżywiania
– jedzą pod wpływem stresu, emocji, nudy
– mają negatywny stosunek do swojego ciała i jedzenia
– potrzebują wsparcia psychicznego w procesie odchudzania lub zmiany nawyków żywieniowych