Wstępne konsultacje

Cena:

  • konsultacja indywidualna – od 180 zł;
  • konsultacja pary/rodziny prowadzona przez 2 terapeutów – 300 zł;
  • konsultacja pary/rodziny prowadzona przez jednego terapeutę – od 250 zł.

Konsultacje – to pierwszy kontakt, w trakcie którego zgłaszając się przedstawiasz swój problem, a psychoterapeuta przedstawia Ci możliwe i najlepsze formy pomocy. Konsultacje trwają do 3 spotkań.

Po co konsultacja?

Konsultacja jest pierwszą, poza kontaktem telefonicznym, rozmową. Najważniejszym celem konsultacji jest ustalenie, co jest problemem, z którym się zgłaszasz i czy psychoterapeuta jest właściwą osobą do pomocy. Konsultacja polega na rozmowie, aktywność psychoterapeuty terapeuty jest duża, bo potrzebuje on informacji do trafnego zdiagnozowania problemu. W trakcie spotkania dochodzi do wzajemnego poznawania się, możesz wtedy sprawdzić czy konkretny profesjonalista Ci odpowiada.

Jak długo trwa konsultacja?

W zależności od ilości osób na konsultacji od 50 (konsultacja indywidualna) do 70 min (w przypadku rodziny czy pary). Czasem wystarczy 1 konsultacja, czasem potrzebnych jest więcej, zwykle jednak ilość spotkań nie przekracza trzech.

Co możesz przeżywać?

Zgłaszając się po pomoc możesz często przeżywać różnorodne wątpliwości. Konsultacja ma służyć właśnie wyjaśnieniu sytuacji i uznaniu, w czym psychoterapia może Ci pomóc, a w czym nie. Ważne, abyś mówił/mówiła o swoich obawach i oczekiwaniach.

Możliwe sytuacje podsumowujące konsultację.

Możliwe, że psychoterapeuta zaproponuje Ci psychoterapię w naszym ośrodku i określi najlepszy rodzaj terapii dla przedstawionego problemu (terapia indywidualna, rodzinna, par, interwencja kryzysowa, terapia krótko lub długoterminowa).

Zdarza się też, że proponuje innego terapeutę lub inne miejsce. Czasem w pewnych przypadkach odpowiedniejsze jest skorzystania z instytucji, miejsca, specjalizującego się w kompleksowym udzielaniu pomocy (np. gdzie jest dostępna oprócz pomocy psychologicznej, również pomoc prawna, socjalna itd.).

W razie potrzeby nasi psychoterapeuci proszą o konsultację ze specjalistą z innej lub pokrewnej dziedziny – psychiatrą, neurologiem. W każdej z wymienionych sytuacji kierują się oni dobrem pacjenta.

Poufność.

W trakcie konsultacji, podobnie jak w trakcie terapii, wszystkie informacje są poufne. Służy to Twojemu bezpieczeństwu. Sytuacją wyjątkową jest informacja o zagrożeniu zdrowia lub życia.

Czego nie robimy?

Nie wystawiamy recept, zwolnień lekarskich. Nie przeprowadzamy diagnozy i rozpoznania w sensie medycznym – takie uprawnienia ma lekarz psychiatra.

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: