Agnieszka Żywczyńska

psycholog, psychotraumatolog, terapeuta EMDR


Jestem psychologiem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie behawioralno-poznawczym, a także psychotraumatologiem i terapeutą EMDR. Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytetcie Humanistyczno – Społecznym w Warszawie. Swoje kwalifikacje terapeutyczne zdobywałam na studiach z zakresu psychotraumatologii. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”, na Oddziałach Dziennych i Zamkniętych Szpitali Psychiatrycznych w Warszawie oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

Jako psychotraumatolg zajmuję się rozpoznawaniem doświadczeń traumatycznych, ich objawów oraz skutków. Udzielam wsparcia i pomagam w uporaniu się z następstwami traumy na poziomie emocjonalnym, somatycznym i poznawczym. Zdarzenie traumatyczne to sytuacja związana z zagrożeniem życia lub zagrożeniem fizycznej integralności, np. w sytuacji wypadku drogowych, napastowania fizycznego, psychicznego i seksualnego w dzieciństwie lub w dorosłości. Trauma ma miejsce wówczas, gdy dotyczy nas osobiście bądź, gdy jesteśmy jej świadkiem.

Jako psychotraumatolog posiadam bogaty warsztat, dzięki któremu jestem w stanie pomóc zarówno pacjentom doświadczającym objawów PTSD jak i innych trudności będących następstwem zdarzeń traumatycznych, także traum relacyjnych (trudności w zakresie regulacji emocji, trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji interpersonalnych, zespołu lęku uogólnionego, fobii społecznych i specyficznych, (OCtD), zaburzeń nastroju, trudności adaptacyjnych i zaburzeń somatyzacyjnych).

W gabinecie pracuję także z osobami, które nie wiedzą, że doświadczyły traumy, ale ich życie jest nieszczęśliwe, bo nie wiedzą, że można żyć inaczej, niż warunki w jakich dorastali. Pomagam swoim klientom pracować nad redukcją stresu oraz odkrywaniem ich prawdziwego potencjału, co mocno łączy się z akceptacją tego jacy jesteśmy i przyjęciu za to odpowiedzialności.

Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w niezbędnych dla mojej pracy kursach, szkoleniach i konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.  Ofertę kieruję do osób dorosłych oraz młodzieży od 15 roku życia.

Agnieszka Żywczyńska, psycholog

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: