Damian Bernard

terapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog


Jestem psychologiem, interwentem kryzysowym oraz terapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS.

Zawodowo związany jestem z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej, gdzie pracuję z osobami dotkniętymi przemocą, różnego rodzaju kryzysami osobistymi, a także zaburzeniami psychicznymi, dodatkowo prowadzę także konsultacje dla par i małżeństw. Pracuję również w Ośrodku Terapii Uzależnień, gdzie konsultuję osoby uzależnione i współuzależnione. Doświadczenie zawodowe zdobywałem także w projektach unijnych, gdzie prowadziłem grupy wsparcia dla osób w kryzysie, oraz odbywając staż na oddziale psychiatrycznym w szpitalu w Świętochłowicach.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w różnych kursach i szkoleniach. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, a moja praca podlega regularnej superwizji.

Pracuję terapeutycznie w nurcie poznawczo-behawioralnym z osobami, którym towarzyszą zaburzenia lękowe (lęk uogólniony, fobie, napady paniki) zaburzenia nastroju, zaburzenia adaptacyjne, szeroko rozumiane kryzysy osobiste oraz problemy związane z samooceną. Ofertę kieruję głównie dla osób pełnoletnich. Zapraszam również na konsultacje dla par i małżeństw, które zmagają się z trudnościami w komunikacji.

W mojej pracy przede wszystkim liczy się to, aby klient w trakcie terapii z czasem stawał się terapeutą sam dla siebie. Wierzę, że klient jest największym ekspertem od samego siebie, ma to czego potrzebuje, a na terapii wspólnie to odnajdziemy. Prace swoją opieram na empatycznej relacji z klientem, wzajemnym szacunku, i przede wszystkim na metodach potwierdzonych naukowo.

Serdecznie zapraszam!

Damian Bernard, tarepeuta CBT

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: