Ilona Ivaško

psychoterapeuta, psycholog, psychotraumatolog


Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, psychotraumatologiem po półtorarocznym szkoleniu w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii oraz psychoterapeutą w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia z terapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Centrum Wsparcia Rodziny w Gdańsku, gdzie prowadziłam psychoterapię indywidualną, w Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej „Glanik”, w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Gdańsku oraz brałam udział w konferancjach i kursach, które poszerzały moją wiedzę.

Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym metodą skoncentrowaną na przeniesieniu (TFP). Pracuję z osobami dorosłymi, które mają trudność w budowaniu satysfakcjonujących relacji, zmagają się z różnymi formami bólu psychicznego w codziennym funkcjonowaniu, np. mają zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania czy też cierpią z innych powodów, takich jak niskie poczucie własnej wartości, brak satysfakcji z życia, i innych.

Moją metodą pracy jest przede wszystkim rozmowa w bezpiecznej przestrzeni, oparta na zaufaniu i akceptacji. Służy to do swobodnego dzielenia się swoimi emocjami, fantazjami i trudnymi doświadczeniami. W procesie terapeutycznym zależy mi na poznaniu nieuświadomionych konfliktów wewnętrznych, mechanizmów obronnych i wzorców zachowań oraz myśli głęboko zakorzenionych w przeszłości, które nie służą pacjentowi w funkcjonowaniu na co dzień.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego psychoterapeuty oraz przestrzegam kodeksu etyczno-zawodowego psychologa.

Ilona Ivaško, psychoterapeutka

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: