Iwona Nowak

psycholog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, pedagog


Większość zawodowego doświadczenia zdobyłam pracując w szkole, głównie ze starszą młodzieżą. Terapeutyczne doświadczenie zdobywałam pracując w Ośrodku Psychoterapii I Neuropsychologii – Fundacji Przystań w Dąbrowie Górniczej. Ukończyłam Szkołę Trenerów i zajmowałam się także szkoleniami nauczycieli, w szczególności w zakresie dbałości o dobrostan psychiczny uczniów.

Obecnie jestem w trakcie akredytowanego kursu psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii w nurcie systemowo-ericksonowskim. Ukończyłam także szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). TSR jest jednym z nurtów psychoterapii krótkoterminowej koncentrującym się na budowaniu wizji zmiany i pomaganiu klientowi w odnajdywaniu zasobów do jej realizacji. Wspólne poszukiwanie mocnych stron klienta i praca z nimi w rozwiązywaniu trudności niezmiennie mnie fascynuje.

W swojej pracy kieruję się dbałością o relacje i empatycznym podejściem. Pracuję w nurcie eklektycznym łącząc różne podejścia terapeutyczne.

W pracy indywidualnej wspieram osoby zmagające się z różnorodnymi trudnościami- zaburzeniami lękowymi, obniżonym nastrojem, depresją, fobią społeczną czy stratą. Pomagam osobom w kryzysie życiowym, z problemami emocjonalnymi, z poczuciem utraty sensu. Pracuję z młodzieżą od 14 roku życia i dorosłymi.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Iwona Nowak, psychoterapeutka

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: