Jolanta Piątkowska

psychoterapeuta, certyfikowany terapeuta uzależnień, psycholog


Jestem psychologiem, psychoterapeutą z zakończonym szkoleniem do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, asystentem psychodramy, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Od prawie 8 lat pracuję także jako wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w ośrodkach stacjonarnych, dziennych i poradniach terapii uzależnień w Katowicach, Skoczowie, Tychach. Prowadziłam także zajęcia terapeutyczne, warsztatowe i profilaktyczne w ośrodku profilaktyczno-szkoleniowym w Katowicach oraz na Dziennym Oddziale Kardiologicznym.

W pracy integruję różne podejścia psychoterapeutyczne: behawioralno-poznawcze, systemowe, humanistyczno-egzystencjalne i inne. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Zajmuję się terapią zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń osobowości; pomagam osobom doświadczającym trudności w budowaniu relacji, z zaburzeniami adaptacyjnymi, przeżywającym żałobę, stratę; w kryzysach osobistych i małżeńskich, w kryzysach związanych ze zmianą w życiu, a także osobom z Zespołem Aspergera oraz ich bliskim. Posiadam duże doświadczenie w pracy z osobami z syndromem DDA, współuzależnionymi, uzależnionymi od substancji psychoaktywnych i uzależnionymi behawioralnie (hazard, media i inne).

Najcenniejszym doświadczeniem są dla mnie godziny spędzone na spotkaniach, rozmowach w gabinecie terapeutycznym. Spotkania z konkretnymi osobami, ich historią, niepowtarzalnością. Największą radością w mojej pracy jest człowiek, który na drodze tych spotkań odnajduje siebie, a w sobie siłę, wiarę, sens. Zapraszam do kontaktu!

Jolanta Piątkowska, psycholog

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: