Justyna Pietrzyba

psycholog, psychoterapeuta


Ukończyłam psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna, jestem w trakcie całościowego szkolenia z psychoterapii atestowanego przez Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, które umożliwi mi uzyskanie Certyfikatu Psychoterapeuty PTP. Szkolę się w Śląskiej Szkole Psychoterapii w podejściu psychodynamicznym i w psychodramie. Ukończyłam szkolenie Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu na oddziale ogólnopsychiatrycznym oraz na oddziale terapeutycznym w Centrum Psychiatrii w Katowicach. Na co dzień pracuję w Gabinetach Psychoterapii Ariadna oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej, gdzie zajmuję się interwencją kryzysową oraz szeroko rozumianą pomocą psychologiczną i terapią wspierającą.

Swoją pomoc kieruję do osób doświadczających różnego rodzaju kryzysów życiowych, w tym do osób doświadczających i stosujących przemoc oraz do osób współuzależnionych, DDA, DDD. Wspieram również osoby borykające się z innymi trudnościami (zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, stres, trudności w relacjach, w sytuacjach okołorozwodowe).

W pracy z klientem szczególną uwagę przywiązuję do budowania relacji opartej na zaufaniu oraz poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Pilnie wsłuchuję się w potrzeby swoich klientów, pomagając im znaleźć zasoby i możliwości, które poprawiają jakość życia. Ważną częścią moich spotkań z pacjentami jest psychoedukacja. W swojej pracy wykorzystuję aktualną wiedzę naukową. Na spotkania zapraszam osoby dorosłe.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora. Stale podnoszę swoje kompetencji uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Prywatnie lubię spędzać czas z bliskimi i obserwować swoje szynszyle.

Justyna Pietrzyba, psychoterapeuta

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: