Katarzyna Okopna-Matuszewska

psycholog, interwent kryzysowy


Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2013 roku pracuję na stanowisku psychologa. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w czasie pracy m.in. w Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

Obecnie pracuję w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, gdzie zajmuję się pomocą psychologiczną oraz interwencją kryzysową.

Pracuję w ramach spotkań indywidualnych z osobami dorosłymi, które doświadczają różnego rodzaju kryzysów życiowych. Udzielam wsparcia osobom, które przeżywają żałobę, doświadczają stresu związanego z różnymi sytuacjami, mają trudności w relacjach, odczuwają obniżony nastrój, lęk, przeżywają kryzysy związane z rozstaniem lub rozwodem.

Moją pracę opieram głównie na terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, która skupia się przede wszystkim na zasobach Pacjenta. Ważne jest dla mnie zbudowanie dobrej relacji terapeutycznej, opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu oraz empatycznym spojrzeniu na drugiego człowieka.

Na przestrzeni lat brałam udział w wielu szkoleniach, które miały na celu rozwój moich umiejętności zawodowych (między innymi w kursie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach), uczestniczę także w regularnych superwizjach.

Katarzyna Okopna-Matuszewska, psycholog

Zadzwoń aby umówić się na spotkanie: